در مدل کسب‌وکار فعلی بیمه‌ها، شرکت‌های بیمه خدمات بسیار متنوع و گسترده‌ای را داخل یک شرکت انجام می‌دهند. تنوع بیمه‌ها و بازارهای هدف باعث کاهش راندمان شرکت‌های بیمه می‌شود. راهکار مجموعه سرآمد برای حل این مشکل این است که با نهادسازی، برون‌سپاری و تجاری‌سازی برخی از فعالیت‌های شرکت بیمه، به تکمیل زنجیره ارزش بیمه کمک کند.

شرکت سرآمد اندوخته سازان فردا هم با هدف تکمیل زنجیره ارزش صنعت بیمه در سال ۱۳۹۳ تاسیس شده است. مجموعه سرآمد قصد دارد تا با حمایت از تیم‌ها و استارت‌آپ‌ها و در اختیار گذاشتن زیرساخت‌ها و اطلاعات، به آنها در ارائه خدمات متنوع در حوزه بیمه کمک کند.

شرکت‌های بیمه به‌خودی‌خود تا سطح محدودی رشد خواهند کرد. صنعت بیمه برای رشد، نیاز دارد که به تمام مولفه‌های صنعت را داشته باشد. همه شرکت‌ها باید به فکر رشد و توسعه باشند.

تبلیغات گسترده از استارت‌آپ‌ها از ناحیه سرمایه‌گذاران، حاکی از توانمندی‌های بالای استارت‌آپ‌ها است.

مرکز نوآوری پلنت، از استارت‌آپ‌ها و تیم‌های نوآور در حوزه بیمه و مالی با ارائه خدماتی نظیر فضای کار اشتراکی، مشاوره، سرمایه‌گذاری حمایت می‌کند. پلنت با حمایت شرکت سرمایه‌گذاری سرآمد اندوخته سازان فردا و با هدف شبکه‌سازی میان فعالان حوزه اینشورتک فعالیت می‌کند و پیش‌ از این، در پارک فناوری پردیس مستقر بود.

مدیران ارشد ما با آغوشی باز از ورود نخبگان و کارآفرینان به صنعت بیمه استقبال می‌کنند و این وظیفه را دارند که برای این دسته از افراد کارآفرین، فضای حمایتی را ایجاد کنند تا نتیجه فعالیت آن‌ها به خدمتی مؤثر و اثرگذار برای مردم تبدیل شود.