در شرایط افزایش نرخ ارز، رونق صادرات می‌تواند تاثیر بسزائی برو روی ضریب نفوذ بیمه داشته باشد، توسعه فعالیت‌های بین المللی صنعت بیمه، علاوه بر این که دریچه‌های جدیدی را به روی فعالان این حوزه باز می‌کند، آورده بسیار خوبی نیز برای کشور خواهد داشت.

کسب و کارهای داخلی با صادرات می‌توانند درآمد ارزی حاصل نمایند، تبدیل این درآمد به ریال، سود سرشاری را نصیب سهامداران، ذینفعان و اقتصاد داخلی خواهد نمود.

«رونق تولید» در صنعت بیمه تنها منوط به ارائه محصولات در داخل نیست، ضریب نفوذ ۷ درصدی بیمه با ادامه روند کنونی صنعت بیمه قابل تحقق نیست، چرا که بیمه گران هر چه در توان داشته‌اند، نمایان کرده‌اند!بنابراین باید به دنبال بازار ها و محصولات جدید بود که در نهایت منجر به افزایش صادرات خدمات بیمه ای خواهد شد.
تجربه محدود شرکت‌های بیمه در حوزه فعالیت برون مرزی و تمرکز بیشتر آنها بر حوزه‌هایی مانند واگذاری اتکایی و یا مسافران است. این عدم شناخت از حوزه‌های جدید فعالیت می‌تواند منجر به اکراه از توسعه برون مرزی شود، اما باید بدانیم که همه این مشکلات با تلاش، پشتکار، تعامل و هماهنگی قابل رفع هستند.
برای توسعه برون مرزی فعالیت بیمه‌گری و صادر کردن خدمات بیمه‌ای، نیاز است تا همه شرکت‌های بیمه در کشورها و بازارهای مختلف، فضای کسب و کار و امکان فعالیت خود را با توجه به توانمندی‌هایشان ارزیابی کنند. حضور حداکثری شرکت‌های مختلف بیمه ایرانی در بازارهای بین المللی باعث می‌شود بازارهای مناسب، زودتر شناخته شوند و مسیر توسعه برون مرزی سریع‌تر برای همه شرکت‌ها روشن شود که قطعاً این امر منجر به توسعه سریع‌تر و قوی‌تر فعالیت برون مرزی شرکت‌های ایرانی و کسب درآمد ارزی برای کشورمان خواهد شد.
فعالیت های برون مرزی بیمه گران، می‌تواند با کمک استارت‌آپ‌ها سرعت بگیرد، زیرساخت‌های «پلنت» امکان حضور در فضای بین‌المللی و صادرات محصولات و خدمات را به فعالان این حوزه داده است؛ چنانچه محصولات و خدمات بیمه‌ای به صورت سنتی در خارج از کشور قابل ارائه نباشند، خدمات مبتنی بر فناوری مدرن توسط استارت‌آپ‌ها جایگزین آنها خواهد شد و محدودیت‌های رایج را نیز از بین خواهد برد.